Ogrzewanie elektryczne – pytania i odpowiedzi.

Ogrzewanie elektryczne obecnie wiedzie prym na rynku. Są to różnego rodzaju systemy, począwszy od pompy ciepła po folie, kable i maty grzewcze. Koszty miesięczne ogrzewania elektrycznego domu zależą od cen prądu, lecz w przypadku połączenia systemu grzewczego z fotowoltaiką mamy w zasadzie darmowe ogrzewanie słoneczne. Ogrzewanie elektryczne zapewnia wysoki komfort oraz bezpieczeństwo i stanowczo przewyższa ono instalacje węglowe i gazowe.

W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytania dotyczące proponowanych przez nas systemów grzewczych, które najczęściej padają podczas rozmów z klientami.

Czy ogrzewanie elektryczne jest drogie?

Odpowiedź jest jedna, nie. Zakup kompletnego systemu (np. kala grzewczego, maty na podczerwień) jest znacznie tańszy niż innych. Dodatkowo przy zamontowaniu odpowiednio dobranej instalacji fotowoltaicznej opłaty za ogrzewania w sezonie mogą sięgnąć blisko 0. W przypadku pozostałych systemów, opartych np. paliwa stałe, jest to w tej chwili nie osiągalne, a inwestor musi pamiętać co roku jego koszty ogrzewania nie dość, że wysokie, to też narażone na podwyżki. Duet ogrzewanie elektryczne z fotowoltaiką daje oszczędności  w skali roku około 5 tys. zł w zależności od wielkości domu. 

Mam dom około 130 m2 jakiej mocy potrzebuje do ogrzania domu?

To zależy przede wszystkim od zapotrzebowania na ciepło tego domu. Takiej samej wielkości dom, ale budowany według WT2017 a WT2021 będzie miał inne, oczywiście im nowsze wymaga techniczne budynków tym mniejsze zapotrzebowanie na energię pierwotną. W przypadku starszych budynków można przeprowadzić termomodernizację aby ograniczyć zapotrzebowanie na energię.

Jak długo wynosi montaż systemu grzewczego na foli na podczerwień?

Zazwyczaj dom o wielkości ok. 120 m  system montowany jest w około 2 – 3 dni.

Czy muszę wykonywać roczne przeglądy i serwisy?

Jedną z kilku zalet tego rozwiązania ogrzewania jest brak obowiązkowych serwisów i przeglądów.

Brak kosztów! Gwarancja nadal obowiązuje, liderzy rynkowi oferują 25-letnią lub nawet dożywotnią gwarancję systemu.  

Jak się steruje ogrzewaniem?

Standardowo każde pomieszczenie ma swój termostat, na którym możemy ustawić sobie założoną temperaturę według naszych preferencji. Możemy zastosować termostaty sterowane, połączone  po WiFi i stosując aplikację w telefonie, możemy zdalnie ustawiać sobie temperaturę, jaką sobie życzymy. Bardzo przydatne jeśli wszyscy domownicy są poza domem, wtedy możemy zmniejszyć temperaturę, a tuż przed powrotem zwiększyć. Jeśli nam się przedłuży jakiś rodzinny wyjazd w zimowe ferie wszystko mamy pod ręką w telefonie, choć jesteśmy nawet kilkaset kilometrów od domu. System oczywiście może być skonfigurowany w systemie Smart Dom.

Ile kosztuje kompletny system ogrzewania kablami grzewczymi do domu?

Konkretnej wyceny można dokonać bezpośrednio u firm wykonujących takie ogrzewanie. Bardzo często okazuję się, iż kompletny system ogrzewania oparty na kablach grzejnych, jest tańszy niż pompa ciepła odpowiedniej wielkości dedykowana do tego domu. Sama pompa ciepła jednak nie starczy, musimy jeszcze zainwestować w system wodny rozprowadzający ciepło.

Czy możemy oszczędzać na tym ogrzewaniu?

Jak najbardziej. Duet ogrzewanie elektryczne z fotowoltaiką daje oszczędności  w skali roku na poziomie kilku tysięcy złotych w zależności od wielkości domu. System pozwalana pełną swobodę codziennego życia i czasu – nie musimy pamiętać o uzupełnianiu wkładu do pieca, jego kontroli,  uzupełnianiu stanu  przed nadchodzącą zimą itd.  

Jedną z ważniejszych zalet systemu ogrzewania foliami na podczerwień lub matami grzewczymi jest brak kotłowni i m.in. komina.

Wolne pomieszczenie jest bardzo chętnie wykorzystywane na powiększenie kuchni, spiżarni, dowolnie wybrany cel według własnych potrzeb.

Z kolej dzięki termostatom możemy m.in. ustalić sobie plan tygodniowy w pełni dostosowany do naszych potrzeb, a jednocześnie chroniący nas przed nadmiernym zużyciem energii w pomieszczeniach w tych chwilach gdzie jej nie potrzebujemy. Wkomponowanie w system Smart Dom pozwoli na wykorzystanie tego bardzo elastycznego systemu ogrzewania.  

Jakie są dodatkowe zalety ogrzewania na podczerwień?

Ekologia – nie emitują zanieczyszczeń do atmosfery.

Bezobsługowość – swoboda życia codziennego

Prostota – nie narażone na usterki, brak przeglądów.

Fotowoltaika Kielce - Synergia

Kontakt

Synergia
ul. J. N. Jeziorańskiego 121/63
25-432 Kielce

NIP: 6572170309

+48 698 454 913
biuro@synergiaenergia.pl

Menu

Strona główna
Fotowoltaika
Folie grzewcze
Pompy ciepła
Ładowarki samochodowe
Wiaty solarne
Blog
Kontakt

Przydatne linki

Mój prąd 3.0

Polityka prywatności
RODO

Nasz fan page
Instagram
LinkedIn

Call Now Button